O WTZ Busko-Zdrój
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
piątek, 13 marca 2020 08:26

Z okazji 8 marca wszystkie Kobiety w naszym WTZ zostały zaproszone na uroczystą akademie, uczestnicy – panowie zaprezentowali piosenki oraz wiersze. Każdy z artystów został nagrodzony gromkim brawami. Na zakończenie odśpiewane zostało gromkie 100 lat a każda z Pań otrzymała kwiaty od naszych Panów. Na zakończenie Pani Kierownik podziękowała występującym i zaprosiła wszystkich obecnych na pyszne ciasto przygotowane na pracowni gospodarstwa domowego.



Poprawiony: piątek, 13 marca 2020 08:39
 
Jak zostać Uczestnikiem WTZ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
wtorek, 25 stycznia 2011 11:12

Aby zostać uczestnikiem Warsztatów należy

• Posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

• Złożyć podanie o przyjęcie do WTZ

oraz psycholog WTZ przeprowadzi wywiad środowiskowy


Uczęszczać do Warsztatu mogą osoby z terenu powiatu buskiego. Dowozimy uczestników spoza miasta samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy

Poprawiony: sobota, 17 września 2016 16:20
 
Historia WTZ Busko-Zdrój PDF Drukuj Email
wtorek, 25 stycznia 2011 11:09

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Busku – Zdroju rozpoczęły swą działalność 15 grudnia 1994 roku. Znajdują się one w budynku przy ulicy Kościuszki 46. Początkowo w placówce działało cztery pracownie.

Na dzień dzisiejszy istnieje ich siedem. Są to pracownie:

- gospodarstwa domowego

- komputerowa

- krajoznawczo - przyrodnicza

- muzyczna

- plastyczna

- rękodzieła i robótek ręcznych

- stolarsko - ślusarska

Placówka zapewnia też uczestnikom zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne i psychologiczne oraz opiekę pielęgniarki.

Zajęcia w pracowniach prowadzone są w godz. od 7.00-15.00. Uczestnicy naszego Warsztatu mieszkają na terenie gminy Busko-Zdrój i Wiślica. Tych spoza miasta codziennie dowozimy na zajęcia terapeutyczne samochodem zakupionym w 2017 roku pokonując około 200 km.

Do Warsztatu uczęszcza 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Praca z uczestnikami odbywa się w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Każdy z uczestników posiada indywidualny program rehabilitacji dostosowany do jego potrzeb. Instruktorzy opracowują programy biorąc pod uwagę możliwości i zainteresowania uczestników oraz zawód, który mogliby wykonywać w przyszłości. Wszystkie czynności wykonywane są przy zachowaniu zasad BHP pod opieką wykwalifikowanych terapeutów.



Poprawiony: wtorek, 17 lipca 2018 08:45