z życia WTZ
Ozdnaczenie dla Pani Teresy Stępniewskiej Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 listopada 2019 08:09

W piątek, 22 listopada br. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbył się XVIII Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wydarzenie to zakończyło jednocześnie oficjalne obchody stulecia TPD, powstałego w 1919 roku, w niecały rok po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Uczestniczył w nim Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Pierwszą część zjazdu stanowiła Gala Odznaczeniowa, w trakcie, której uhonorowano wybitnych członków, działaczy, społeczników, Przyjaciół Dzieci, oddanych ideom i misji Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wręczone zostały także Medale Komisji Edukacji Narodowej kilkunastu szczególnie wyróżniającym się przez lata działaczom Towarzystwa. Wręczał je Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Krzysztof Wiśniewski.

Miło nam poinformować, że Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona Pani Teresa Stępniewska – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Busku Zdroju.Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 08:17
 
Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Osób Niepełnosprawnych w Piłkarzykach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 listopada 2019 08:04

Niezwykłe emocje towarzyszyły naszym zawodnikom 22 listopada - Milenie, Iwonie, Marcinowi i Kacprowi podczas VI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Osób Niepełnosprawnych w Piłkarzykach, które odbyły się na terenie DPSu w Gnojnie. Niestety już w pierwszym meczu Marcin i Kacper zostali pokonani przez reprezentantów gospodarzy - WTZ Gnojno. Za to Milena z Iwoną, po zaciętych rozgrywkach z zawodniczkami ŚDS Busko i DPS Słupia oraz przejściu trzech kolejnych rund, zajęły w mistrzostwach kobiet III miejsce! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za determinację i wolę walki, zwycięzcom gratulujemy wyników a organizatorom „superaśnej” imprezy i z niecierpliwością czekamy na kolejną


Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 08:07
 
Dzień Pracownika Socjalnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 listopada 2019 11:08

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Busku –Zdroju zrobił wszystkim pracownikom naszego WTZ-u miłą niespodziankę. Pani Prezes Teresa Stępniewska w imieniu całego Zarządu złożyła serdeczne podziękowania za naszą codzienną pracę, zaangażowanie, empatie i wręczyła listy gratulacyjne. Na koniec spotkania poczęstowaliśmy się przepysznym tortem.

 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 listopada 2019 10:52

Z okazji przypadającego w poniedziałek Święta Niepodległości w dniu dzisiejszym uczestnicy i kadra odśpiewali hymn Polski oraz została zawieszona flaga na naszym budynku.

 

 

 
Świętokrzyski Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 09:28

W dniach 17-18.10.2019 odbył się w Chmielniku XVII Świętokrzyski Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Mottem tegorocznego Festiwali była – „Wielka dama polskiej piosenki”. Nasz warsztat również zaprezentował swój dorobek artystyczny. Piotr Wojciechowski oraz Tomasz Tylkowski wykonali piosenki A. Jantar „Radość najpiękniejszych lat” oraz „Wielka dama tańczy sama”. Uczestniczka Malwina Rokita wcieliła się w postać „Wielkiej damy”, za co została nagrodzona różą. Pozostali nasi uczestnicy Piotr Mucha, Karolina Kuzon, Milena Pindziak, Iwona i Damian Przewoźniak, Łukasz Walasek, Marek Domagała, Maria Oszywa i Kacper Błaszkiewicz przygrywali na instrumentach perkusyjnych naszym solistom. Uczestnicy przeglądu zostali obdarowani bardzo atrakcyjnymi nagrodami.


Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 09:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 85