Witaj na stronie WTZ Busko-Zdrój
Festiwal Piosenki W Skażysku - Kamiennej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
czwartek, 09 czerwca 2016 09:06

W dniu 08.06.2016 występowaliśmy na jubileuszowym XXV Festiwalu Piosenki w Skarżysku – Kamiennej.

Nasze Warsztaty reprezentowali Malwina Rokita, Izabela Myłek, Iwona Przewoźnika, które zaśpiewały ludową piosenkę „Czerwone jagody”, natomiast Dorota Kowalczyk, Milena Pindziak, Piotr Mucha i Jacek Adamczyk zatańczyli do tego utworu.

Wszyscy uczestnicy festiwalu utrzymali słodki upominek, dyplom oraz nagrodę.


Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 10:04
 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
czwartek, 09 czerwca 2016 08:57

W dniu 02.06.2016 z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wycieczki było dotarcie do Czarnolasu, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Kochanowskiego. Dworek jest otoczony przepięknym parkiem, a wśród drzew stoi pomnik upamiętniający słynną lipę i nagrobek Urszulki. Kolejnym celem nasze wyprawy był zamek w Janowcu. Historie zamku przybliżył nam przesympatyczny przewodnik, mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycje prezentująca zamkową zbrojownię oraz wejść na wielopoziomowe krużganki, z których rozlegają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły. W sąsiedztwie zamku stoi charakterystyczny, sarmacki dwór, w którym można zwiedzić wystawę wnętrz dworu ziemiańskiego z pamiątkami po ostatnich właścicielach. Na placu dworu można zobaczyć również spichlerz - parterze i piętrze podziwiać można wystawę etnograficzną. Prezentowana jest tam sztuka ludowa oraz wyroby lokalnych rzemieślników. Podziwiać można było wyposażenie rybaków pracujących na rzece i pamiątek po flisakach.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był Puławy, gdzie spacerowaliśmy po przepięknym parku okalającym Pałac Czartoryskich. Aby nabrać sił przed dalszą częścią podróży udaliśmy się do restauracji McDonald, gdzie każdy uczestnik samodzielnie komponował zestaw na który miał ochotę i zamawiał go przy kasie lub przy stoisku samoobsługowym.


Ostatnim punktem naszej wycieczki było poznanie urokliwego miasteczka Kazimierza Dolnego oraz wszystkich jego atrakcji. Wielką atrakcją było płynęliśmy statkiem po Wiśle w towarzystwie mew. Uwagę zwracał wiatrak – koźlak znajdujący się w Mięćmierzu – średniowiecznej osadzie rybackiej. Wszystkich zachwycił również widok kwasów kamieniołomowych powstałych na skutek wydobyć. Pięknie prezentował się również zamek w Janowcu.

Pogoda sprzyjała naszej wyprawie. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i atrakcji. Zaopatrzeni w pamiątki i koguty kazimierskie ruszyliśmy w drogę powrotną do Buska.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 07:11
 
Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
czwartek, 09 czerwca 2016 07:47

W dniu 30.05.2016 w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach gościła świętokrzyska reprezentacja tegorocznych IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Zakopanem i Białymstoku.

Uczestników igrzysk przywitali wojewoda Agata Wojtyszek i duszpasterz sportowców ks. biskup Marian Florczyk. Na zawodach w Zakopanem i Białymstoku województwo świętokrzyskie reprezentowało 54 sportowców. Wojewoda wręczyła zawodnikom upominki, wyróżnieni zostali także ich trenerzy oraz działacze OS którzy za swoją pracę otrzymali pamiątkowe medale z okazji 30. rocznicy powstania ruchu Olimpiad Specjalnych na Ziemi Świętokrzyskiej.

Wśród zaproszonych do Urzędu Wojewódzkiego uczestników OZIOS Zakopane-Białystok 2016 nie zabrakło przedstawicieli naszego Klubu „GROM”. Byli to Damian Przewoźniak, Szczepan Witek i Agnieszka Jewiarz, która otrzymała medal. za zasługi na rzecz rozwoju ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce.


Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 09:49
 
Wizyta przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator_one   
czwartek, 09 czerwca 2016 07:15

W dniu 18.05.2016 odwiedziły nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Busku – Zdroju. Dzieci przyszły do nas z przedstawieniem o bezpieczeństwie na drodze i znakach drogowych. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami i słodkim poczęstunkiem. Nasi uczestnicy również zostali poczęstowani słodyczami od przedszkolaków. Po przedstawieniu dzieci wraz z opiekunami zwiedzały nasze Warsztaty.


Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 09:31
 
Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Busko-Zdrój 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aga   
poniedziałek, 23 maja 2016 20:36

Stadion Miejski w Busku-Zdroju był w dniu 13.05.2016r. areną zmagań sportowców z niepełnosprawnością intelektualną podczas Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Turniej odbył się w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych GROM działający przy WTZ w Busku-Zdroju.

Imprezę objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój pan Waldemar Sikora, który osobiście oficjalnie otworzył zawody. Oprócz pana Burmistrza na zawodach obecni byli: w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Mariusz Pasek – Wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Andrzej Smulczyński – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku, Edyta Borek i Beata Doktór – Inspektorzy PCPR w Busku, Marian Ragan - Dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stanisław Kozioł – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie, Wiesław Waga - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie, Tomasz Łukawski – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnojnie, Jolanta Mrugała - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku oraz przedstawiciele Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie: Prezes – Grzegorz Małkus, Wiceprezesi – Agnieszka Czerwonka, Renata Foremniak, Grzegorz Kurkowski, członkowie Komitetu Anna Kozak – Zapała i Remigiusz Woźniak a także Dyrektor Regionalny Oddziału Świętokrzyskiego – Dariusz Stachura.

W zawodach wystartowało 14 drużyn męskich i 3 drużyny żeńskie z całego regionu świętokrzyskiego. Kluby, które reprezentowali to: Kryształki - Kielce, Niepokonani - Sandomierz, Rywal - Ostrowiec Świętokrzyski, Sprawniejsi – Włoszczowa, Sprinter – Kałków-Godów, Strzała - Jędrzejów, Super Nowa - Zgórsko, Szansa - Ostrowiec Świętokrzyski, Światło i Cienie – Gnojno, Top - Łagiewniki, Tornado - Skarżysko Kamienna, Tramp - Niemienice, Uśmiech - Sobów oraz gospodarze czyli Grom – Busko Zdrój.


Stałymi elementami uroczystej ceremonii otwarcia są wciągnięcie flagi przy dźwiękach hymnu Olimpiad Specjalnych oraz złożenie przysięgi przez zawodników. Uczynili to zawodnicy Klubu O.S. „Grom” - przy fladze asystę pełnił Szczepan Witek, który będzie reprezentował Polskę na przyszłorocznych Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii; natomiast przysięgę w imieniu zawodników złożyła Milena Pindziak reprezentująca Oddział Świętokrzyski na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy w 2014r. Na zakończenie ceremonii otwarcia w układzie tanecznym wystąpiła Anna Jewiarz ze Studia Tańca i Ruchu Scenicznego „Mimesis”. Zaprezentowała ona choreografię autorstwa pana Huberta Stachury.

Po ceremonii otwarcia odbyły się gry obserwowane w drużynach męskich, mające na celu wyłonienie finałowych grup startowych. Po przerwie obiadowej i podziale startujących zawodników na grupy uwzględniające poziom sprawności, rozpoczęły się gry finałowe w grupie żeńskiej i męskiej.

Kobiety rywalizowały w jednej grupie startowej. Były to drużyny Klubów: Strzała - Jędrzejów, połączone siły Szansa - Ostrowiec Św. i Niepokonani - Sandomierz oraz drużyna gospodarzy Grom – Busko Zdrój. Natomiast mężczyźni rozgrywali mecze w dwóch grupach składających się z 4 drużyn i dwóch grupach po 3 drużyny. Drużyna naszego klubu trafiła do 4-ro drużynowej grupy wraz z zawodnikami Klubów: Tornado - Skarżysko Kamienna, Strzała - Jędrzejów i Szansa - Ostrowiec Św.


Zawodnikami reprezentującymi nasz Klub „Grom” na Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych byli: Joanna Gradzik, Dorota Kowalczyk, Izabella Myłek, Marzena Myłek, Milena Pindziak, Iwona Przewoźniak, Malwina Rokita, Angelika Rusek, Beata Zychowicz oraz Jakub Jaje, Adrian Kaczanowski, Zbigniew Krawczyk, Marcin Maciągowski, Rafał Mróz, Piotr Mucha, Łukasz Sikora, Sławomir Sobierajski i Szczepan Witek.

Ostatecznie drużyna żeńska reprezentująca KOS „Grom” zajęła III miejsce, natomiast drużyna męska uplasowała się na bardzo dobrym II miejscu w swojej grupie startowej.


Na zakończenie imprezy każdy Klub otrzymał pamiątkowy dyplom, pamiątkę wykonaną w WTZ Busko oraz prezenty-niespodzianki dla wszystkich uczestników imprezy, które ufundowane zostały przez lokalnych darczyńców.

Zawodnikom startującym w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Busko-Zdrój 2016 gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Pragniemy serdecznie podziękować instytucjom, które lokalnie wsparły organizację przedsięwzięcia. Byli to:

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

BOSiR - Stadion Miejski w Busku-Zdroju

Starostwo Powiatowe w Busku - Zdroju

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Busku – Zdroju

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producent wody mineralnej „Buskowianka-Zdrój”

Hurtownia  „Sawa” pani Anny Sikory i  pana Włodzimierza  Wróbla

Hurtownia „KiM”  pana  Kazimierza Krzemińskiego

Sanatorium „Nida - Zdrój”

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny

Zakład Metalowy „Metal – Kop” Państwo Monika i Jarosław Kopała

Gospodarstwo Ogrodnicze pana Łukasza Korala z Jurkowa

Firma „Agro Hurt” Maszyny Rolnicze s.c.  Busko – Zdrój

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. M. Kopernika w Busku

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 09:23
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 104